With Love ♥

zdroj obrázku: We ♥ it

Události, které v pátek 13. zasáhly Francii jsou skutečnou tragedií a na základě několika článků a reportáží v televizi jsem se rozhodla také podělit o svůj názor.. Mám pocit, že "svět" je rozdělený na dvě strany, kdy jedna své facebookové/ instagramové/ tweetrové/.. účty zahltila oním #prayforparis a druhá nad tímto "gestem" naopak jen kroutí hlavou.. Nemyslím si, že by ono masové sdílení podpory, kdy si lidé mění profilové fotky za francouzskou vlajku, bylo hloupým gestem, ale nějak nevidím hlubší význam v tom, že by toto veřejné sdílení podpory někam vedlo.. Já, jakožto věřící, jsem se modlila už v den útoku.. s tím, aby tohle nesmyslné vraždění nepokračovalo a vlastně si myslím, že až v takových chvílích si lidé často uvědomí, že ono notoricky známé přání "Missek", kdy si přejí světový mír, není vůbec od věci.. že? :)

zdroje obrázků: We ♥ it

Ale co jsem chtěla dnešním článkem vlastně říct? Rozhodně nechci zlehčovat situaci, ke které došlo, jen se domnívám, že teroristické útoky jsou ve světě na denním pořádku a tudíž si nemyslím, že by si právě ten v Paříži zasloužil větší pozornost, než jakýkoli jiný.. vždyť přeci každý lidský život má stejnou hodnotu - ať už jde o nevinné, kteří našli smrt právě v Paříži nebo o lidi, o jejichž smrti se nikdy ani nedozvíme..


Smutné je, že lidí, kteří potřebují naši pomoc, je na světě neuvěřitelné množství, ale často si to uvědomujeme až ve chvílích, kdy dojde k nějaké tragédii. Proto si vážím těch, kteří pomáhají bez toho, aniž by potřebovali nějaký impulz - ať už jde o pravidelné finanční příspěvky nebo třeba pomoc v rámci dobrovolnictví.. Což mě přivádí k příběhu mého kamaráda Ondry (instagram zde), který se pustil do výroby palačinek, aby je pak společně s čajem mohl rozdávat na ulicích Dánska promrzlým bezdomovcům.. Za to má můj nesmírný obdiv a je pro mě vlastně i důkazem, že dobří lidé ještě nevymřeli a stále existují takoví, kteří dělají dobré skutky, aniž by to pro ně byl jen prostředek k dosažení vlastního užitku..


A když už jsem u té pomoci druhým, ráda bych vám představila jednu novinku.. Jak už víte, náramky Trollbeads jsou moje srdcová záležitost a když jsem se dozvěděla, že se v limitované edici objeví náramek "With Love", jehož celý výtěžek je věnován na podporu červeného kříže, musela jsem ho mít :). Červený kříž totiž každoročně pomáhá při katastrofách po celém světě a dle mého je také jednou z mála organizací, u nichž si můžete být jisti, že vaše peníze skutečně skončí tam, kde mají. Takže pokud svůj Trollbeads náramek ještě nemáte, myslím, že tohle je ideální příležitost si jej konečně pořídit! - Vyjde na 1260 Kč a celá částka půjde na dobrou věc ♥. Seženete jej buďto v e-shopu Trollbeads (zde), ale také v kamenných prodejnách.
Tak co? Začnete s pomocí právě teď? ♥


2 komentáře:

Děkuji za každý komentář ♥